Na Magistraliter víkend jsem se moc těšila, protože jako studentka druhého ročníku VOŠ jsem se s přípravou většiny lékových forem doposud neseznámila.

Na pobyt v laboratoři nás perfektně připravila přednáška o magistraliter přípravě a videoinstruktáž k přístrojovému vybavení e-labu.

Bylo úžasné, že jsem si mohla zkusit pracovat s přístroji jako je Samix nebo TopiTec. Příprava kapslí byla mojí premiérou a s trpělivou Lenkou, která mi krok po kroku vysvětlovala a ukazovala co a jak, dopadla docela dobře. Stejně tak dopadlo i mé první vylévání čípků, příprava gelu a jeho přeplnění do stříkačky. U každého stanoviště přípravy s námi byl někdo, kdo nám všechno vysvětlil a mohli jsme klást dotazů, kolik se nám jen zachtělo.

Celkově se mi víkend moc líbil, byl hodně přínosný po teoretické i praktické části a poznala jsem nové lidi se stejně velkým zájmem o obor. Jsem ráda, že jsem mohla nakouknout do chodu e-laboratoře vidět přípravu trochu jinak než v obyčejné lékárně. 

Chtěla bych moc poděkovat všem, co se na akci podíleli, protože se opravdu povedla a všichni jsme odcházeli nadšení!

Magistraliter víkend byla jedinečná možnost podívat se blíže na individuální přípravu trošku jinak než pouze na tu, kterou známe z výuky ve škole.
V sobotu nás čekal teoretický blok přednášek a příprava na hlavní část, práci v e-laboratoři. Seznámí s tím, co nás v neděli čeká a jak vše bude probíhat.
Hlavně na praktickou část a práci v e-laboratoři jsem se těšila nejvíce, ale zároveň z ní měla obavy, protože jsem se s částí přípravy ještě neměla možnost blíže seznámit a nevěděla, co úplně čekat. Některé přípravy jako vylévání čípků, plnění do tuby nebo příprava tobolek byla moje premiéra, ale musím říct, že všichni se nám věnovali naplno, všechno ukázali a vysvětlili, žádný dotaz nebyl špatný a na obavy nakonec nebyl čas. Je to tak trošku jiný svět, kdy je hezké vidět, že individuální příprava pro pacienta hraje stále velkou roli a upřímně je lehce zvláštní užívat kapsle s vitamínem C, které jste si sami připravili a mohli odnést domů, to je pak připravujete ještě s větší pečlivostí než normálně.
Bylo to náročné a po celém dni stráveném v e-laboratoři nohy bolely, ale odnesla jsem si spoustu nových informací, zážitků a poznala nové lidi ze stejného oboru. Určitě to stálo za to a jsem ráda, že jsem se této akce mohla zúčastnit!

Studentky VOŠ Brno